omni-id

پیوستن شرکت Omni-ID به گروه HID Global

شرکت HID Global با اضافه کردن متخصص RFID UHF یعنی کمپانی Omni ID قصد توسعه فناوری های خود را با استفاده از راهکار های ترکیبی اینترنت اشیاء را دارد.

Marc Bielmann

مارک بیلمان

معاون ارشد HID و رئیس فناوری های شناسایی

“با اضافه شدن محصولات و دانش Omni-ID به حوزه تجاری HID’s Identity Technologies (IDT) ، شرکت به توسعه فناوری های شناسایی افراد ، مکان ها و اشیاء با قدرت بیشتری ادامه می دهد.”

بیلمان می گوید ، این اتفاق به گسترش جایگاه HID به عنوان تامین کننده اصلی قطعات برای سیستم های RFID و IoT کمک می کند. او توضیح می دهد که استراتژی HID ، افزایش ارائه تجهیزات سخت افزاری IoT برای برچسب گذاری ، ردیابی ، نظارت و هشدار سامانه های Active و Passive است. انتظار می رود چنین برنامه هایی به بازارهای متعددی که در آنها راهکار های RFID UHF صنعتی مورد نیاز است ، از جمله صنایع نفت و گاز و حمل و نقل خدمت کند .

Omni-ID برچسب های RFID و دستگاه های سخت افزاری IoT صنعتی ( IIoT ) تولید می کند. این شرکت که در سال 2007 در انگلستان راه اندازی شد و تولید برچسب های UHF RFID صنعتی را برای بازارهای فوق برای محیط های چالش برانگیز ، شامل محتویات گرما ، باد ، خاک یا مواد منفجره آغاز کرد. Omni-ID محصولات UHF RFID Passive خود را در پنج گروه ارائه می دهد: IQ ، Flex ، Fit ، EXO و Adept . هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند که به منظور بررسی طیف وسیعی از موارد استفاده، از برچسب های فلزی قابل چاپ تا برچسب های سخت بسیار مقاوم می باشند. علاوه بر محصولات Passive UHF شرکت Omni-ID دارای طیف وسیعی از دستگاه های Active مبتنی بر فناوری BLE و LoRa است.
دفتر اصلی Omni-ID در انگلستان است ، همچنین دارای دفترهای فروش متعدد در روچستر ، نیویورک ، چین و هند می باشد. به گفته تونی کینگتون مدیرعامل Omni-ID ، از سال 2020 فعالیت های مربوط به توسعه خدمات فناوری های اینترنت اشیاء مکمل ، مانند Bluetooth Low Energy (BLE) و LoRa شروع شد. این شرکت همچنین با تمرکز بر بازارهای لجستیکی ، صنعتی ، انرژی و مراقبت های بهداشتی ، مشتریان خود را گسترش داده است.

on Ki

ٌWirepas ZigSmart

quuppa

به جهت نیاز مشتریان در استفاده همزمان سنسور ها و فناوری RFID بود، Omni-ID شروع به ارائه تگ های UHF Passive دارای سنسور های سنجش دما نمود. این شرکت تگ های RFID فعال و همچنین راه حل های فناوری ترکیبی را با مشارکت شرکت های BLE Quuppa و Wirepas توسعه داده است.

علاوه بر این ، Omni-ID در مدیریت برنامه های در حال پیشرفت به کاربردهای صنعتی در سایت های تولیدی پرداخته است. بخش درمان نیز از محصولات شرکت برای مدیریت دارایی در بیمارستان ها و کلینیک ها ، و همچنین برای شناسایی نمونه و برای نظارت بر وضعیت استفاده می کند. به عنوان مثال ، در یخچال های قابل حمل که داروها ، بافت ها یا مواد غذایی را ذخیره می کنند.

Tony Kington

Tony Kington

تونی کینگتون

مدیر عامل Omni-ID

 در حالی که اروپا و ایالات متحده رشد مداوم در استفاده از RFID و اینترنت اشیا را داشته اند اما بیشترین رشد در آسیا بوده است. 

Omni-ID علاوه بر ایجاد اتصال BLE یا LoRa در محصولات موجود خود ، با واحد تجاری HID’s IoT Services همکاری نزدیکی خواهد داشت. کینگتون پیشنهادات Omni-ID را مکمل آنچه HID ارائه می دهد می داند.

بیلمان می گوید محصولات Omni-ID پیشنهاد جدیدی را به مجموعه محصولات HID’s IDT اضافه می کند و انتظار می رود توسعه بیشتری در پی داشته باشد. این محصولات  شامل برچسب های حسگر با تراشه های Axon ، دستگاه های سازگار Wirepas که در سه ماهه چهارم سال جاری عرضه می شوند ، و محصول Asset+ Omni-ID که ترکیبی از LoRa ، BLE و GPS است. 

مارک بیلمان :

“علاوه بر این ، محصولات با هم افزایی HID و Omni-ID منطقی خواهند بود تا ویژگی های بهتری را برای مشتریان و بازارها به ارمغان بیاورند.” 

برگرفته از وب سایت RFID Journal جهت مطالعه به زبان فارسی

اسکرول به بالا